Zabieg

Podstawowy zabieg podologiczny

  • Podstawowy zabieg podologiczny to tzw. pedicure leczniczy. Wykonywany jest po dokładnym wywiadzie i oględzinach stóp pacjenta. Regularnie wykonywany pedicure leczniczy to skuteczna pielęgnacja i profilaktyka, która pozwala utrzymać stopy w jak najlepszej kondycji.
  • Celem podstawowego zabiegu podologicznego jest nie tylko usunięcie uporczywych problemów (nadmiernych zrogowaceń, odcisków, modzeli czy pękających pięt), ale również wdrożenie odpowiedniego postępowania leczniczego (w przypadku wrastających lub wkręcających paznokci, brodawek wirusowych czy paznokcia grzybiczego).
  • W trakcie zabiegu, pacjent uzyskuje informacje na temat prawidłowej pielęgnacji domowej i zalecanych produktów.

Jak przygotować się do zabiegu? Brak specjalnego przygotowania.

Jak wygląda zabieg? Podczas zabiegu prawidłowo skraca się płytkę paznokciową oraz oczyszcza wały okołopaznokciowe z jednoczesną kontrolą stanu zdrowia paznokci. Opracowana zostaje również podeszwa, z której usuwa się martwy zrogowaciały naskórek, odciski, nagniotki, modzele oraz pęknięcia na piętach. Podstawowy zabieg podologiczny wykonywany jest zawsze za pomocą jednorazowych i sterylnych narzędzi co eliminuje ryzyko zakażen bakteryjnych, grzybiczych oraz wirusowych.

Czas trwania zabiegu: od 1h do 1,5h

Zalecenia po zabiegu: Stosowanie indywidualnie dobranego preparatu do pielęgnacji domowej.

Galeria

Podstawowy zabieg podologiczny