Zabieg

Usuwanie odcisków

  • Odcisk to punktowa zmiana, która powstaje na skutek długotrwałego ucisku lub tarcia, potrafi być bardzo bolesna i znacząco utrudnić chodzenie. Charakteryzuje się występowaniem rdzenia rogowego.
  • Przyczyną powstawania odcisków są wady stóp, zniekształcenia palców czy noszenie nieodpowiedniego obuwia. Odciski często mylone są z brodawkami wirusowymi.
  • Niestety, polecane złuszczające produkty apteczne są mało skuteczne w usuwaniu odcisków, a bardzo często prowadzą do powstawania stanów zapalnych, co jest szczególnie niebezpieczne u cukrzyków.
  • Usunięcie odcisku w gabinecie podologicznym jest szybkie, bezpieczne, a co najważniejsze całkowicie bezbolesne, więc jeżeli męczysz się z bolesną zmianą, nie zwlekaj i umów się na wizytę 574 – 799 – 007.

Jak przygotować się do zabiegu? Pamiętaj, aby przed zabiegiem nie stosować preparatów złuszczających takich jak plastry i maści na odciski oraz skarpetki złuszczające, gdyż preparaty te zaburzają obraz zmiany, przez co usunięcie odcisku jest dla specjalisty utrudnione. Preparaty te często prowadzą też do bolesnych stanów zapalnych.

Jak wygląda zabieg? Usunięcie odcisku w gabinecie podologicznym polega na usunięciu zrogowaciałego naskórka i dokładnym wydrążeniu rdzenia rogowego za pomocą specjalistycznych narzędzi. Następnie w miejsce zabiegowe aplikowany jest preparat regenerujący i dobierane jest odpowiednie odciążenie.

Czas trwania zabiegu: Usunięcie pojedynczej zmiany trwa od 15 do 30 minut.

Zalecenia po zabiegu: Stosowanie odpowiedniego odciążenia dobranego przez podologa oraz wizyta kontrolna po 4-5 tygodniach.

 

Galeria

Usuwanie odcisków